top of page
  • Obrázek autoraJan Hadrava

Proč právě HR video?

Aktualizováno: 24. 1. 2023

Videa jsou účinným nástrojem nejen pro reklamu vaší firmy. Mohou být také užitečná pro interakci se zaměstnanci a posílení firemního ducha.

Personální videa lze rozdělit do dvou hlavních oblastí:


- Nábor zaměstnanců

- Interní komunikaceNáborové video pomáhá vytvářet obraz společnosti z hlediska personální politiky. V takovém videu může organizace jasně vyjádřit své postavení na trhu práce, zprostředkovat atmosféru v týmu a své hodnoty. Příběh videa může být založen na úspěchu jednotlivého zaměstnance nebo může propagovat společnost jako zaměstnavatele obecně. Kromě oficiální webové stránky mohou být tato videa zveřejněna také na kanálech sociálních sítí společnosti, či můžeme vytvořit přímo reklamní kampaň na sociálních sítích jako je Facebook, Instagram, Tik Tok, či na Youtube. Pomocí online marketingových nástrojů je také možné přizpůsobit okruh uživatelů, kterým se bude práce zobrazovat: od polohy a vzdělání až po zájmy a potřeby.


HR video bude velmi užitečné i pro masový nábor. Na rozdíl od tradičních textových pracovních nabídek video přitahuje pozornost, vzbuzuje důvěru a lépe se pamatuje. To znamená, že se na náboráře obrátí více kandidátů a pozice bude rychleji uzavřena.


Možnosti využití videoobsahu pro interní použití jsou téměř neomezené.

Video pomáhá řešit například tyto úkoly:


Motivace zaměstnanců

Tato videa umožňují budovat hrdost vašeho týmu za odvedenou práci a posilovat firemního ducha.


Školení zaměstnanců

Kvalitní školící videa jsou informativnější a zábavnější než obecné příručky. Navíc vám ušetří spoustu času. Jednou video natočíte, ale pustit ho můžete opakovaně.


Komunikace s vedením

Ve velkých firmách mnoho lidí nedostává zpětnou vazbu na svou práci. Zaměstnanci vaší společnosti tak nemusí chápat význam své práce. Pomocí správně natočených videí můžete zaměstnancům společnosti jasně říci, že jejich práce je důležitá a cenná.


Zprávy a aktuality

Způsob, jak učinit pravidelné firemní zpravodaje zajímavějšími.


Přivítání nových zaměstnanců

Období adaptace na novém pracovišti je náročnou zkušeností pro každého na jakékoliv úrovni. Abyste nově příchozímu pomohli co nejrychleji se přizpůsobit novému pracovišti, můžete mu pustit video o nástupu. Jedná se vlastně o srozumitelného průvodce pro nově příchozí zaměstnance, který odpovídá na všechny otázky, které mohou člověka napadnout první den v práci.


Nejste si jisti, jaký typ videa vaše společnost potřebuje? Napište nám a společně najdeme nejlepší řešení.

112 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page